Donations in Memory or Honor Of

Donations in Memory or Honor of
  Honored/Remembered By
1997    
AFC/FTCH Ossipee Mountains Kaboom Robert & Kelly Cotiaux
  Can CH Karmadi’s Seiko Collection CDX (Tinker) Diane Herns
  CH Cedarwoods Allure Pat & Wayne Welch
  Northern Mist (Misty) Sandi Dremel
  CH Sunnyside Sara Lynne Cindy Hassler
  Batman Kathy & Tarey Brown
  Sir Toby of Hllcrest CD Jackie & Gary Barth
  CH Sademont’s Miracle Reilly CD Debbie & Jeff Peck
  CH Carey’s Pride & Joy UDT WD Julie Hogan
  Doreen Naimo Trudy Lanman
  Johnny Wheeler Anita Wheeler
  Billie Marlin Bluegrass ESSA; Cathy Lewis
  Gene Falkowski Pat & Don Bramwell; Cathy Lewis
  Sharri Lynn CDX Pat & Tom Sarka
CH Magic Mountain’s Venetian Dixie (Dixie) Florence Giles
  Ch Magic Mountain’s Trade Mark (Mark) Florence Giles
  Cricket Hill Bound In Brass CGC TDI Ilene Cottler
  Triasic’s Seeworthy CGC TDI Ilene Cottler
  My’s Maid Marian (Troy) Barbara Pettinos
  Wayfarer’s Pickadilly Anne & Frank Morgan
  Mandy Billie & Erin Kerfoot
  Levi Christi Cooper
  Richard Stefanik Lucile Stefanik
  Shadow, Pepper & Wendy Shirley Cochis
  Sam & Cooper Sharon & Sidney Hammons
  Gilliam’s Acadia Did (Cady) Anne & Michael Gilliam
  Cascadian’s Mad About You (Maddie) Donna St John & Ed Wargo
  Loren Rossiter Roberta Hackbarth
  Gilli, Katie & Sara Allison Milne & Corey Smith
  Joe Lilly Marie & Jerry Anderson; Carol & Don Callahan; Judyann Hawks; Precor, Puget Sound ESSA
  Terlo Gordon Setters Lois & Walter Ellis
  Dave Lorenz Marie & David Hopkins; Forsyth Kineon; Cathy Lewis; Minnesota Heartland ESSC; Gerry & Bob Sommer
  Zoe With A “Z” Michelle Eschborn
  Sulo’s Southern Star UDX TD (Bonnie) Florence & John Dick
  Vesta’s Licorice Whip Sandra & Jack Jones-Schauble
   
1998    
CH Breakaway’s Slam Dunk Liz Keiner
  Chequer’s Windancer UDT Lucile Cruickshank
  Lewis Mohr Bluegrass ESSA
  John Dameron Bluegrass ESSA
  Bob Savells Sandra & Richard Robinson
  Ch Keswicke Aginst The Wind (Seger) John & Colleen Nicholson
  CH Dalin’s Silverhill Straight Up (Eli) Laurin Howard & Judy English
  Caywood Lynn & Thomas Roser
  CH Kalero’s Peppermint Patti Ellen Yarbrough
  A/C CH Venetian Lezann’s Osh Kosh CD Marjorie Rollins
  CH Welcome Somar’s Best Evidence CDX Sara Martin
  A/C CH Lady Sophie Anne Hutchinson & Paul Richards
  Keswicke Highland Chelsea (Chelsea) Frank Cain
  Bigfoot Billy Blue Alex Whitman
  Molly Dell King
  Anne Pope Crickett Redmond
  Chip Francis Nemet
  CH Pawmarc’s Celebration (Gala) Pat Wilaby
  CH Georgian Most Likely CD TD (Colby) Marilyn Burke
  Johnny Wheeler Anita Wheeler
  Kurvenal Jeri Petz
  Agnes Maiorano Nancy Siver; Deborah & Stephen Straw
  “Sonny” Goldstein Lucille Stefanik
  Wade Trusdale Bluegrass ESSA; Joyce & Thomas Howard; Cathy Lewis; Janet Olson;
  Susie Liz McKnight
Nadine & Roger Isaacs John Isaacs
  Bert Albrecht Sue & Harry Carpenter
   
1999    
  Chip Francis & Gary Nemet
  Myrtle Hoffine Willamette Valley ESSA
  Julia Gasow Evelyn & Tice Beede; Jane & Erik Bergishagen; Barb Boettcher; Detroit Kennel Club; Leann Gutzwiler; Kathy & John Lorentzen; Laurie Miller; Francie Nelson; Mary & Kevin Osbun; Nancy Siver; Sharon & Art Stewart
  Georgian True Measure (Tucker) Marilyn Burke; Karen Foster; Michelle & Jason Givens; Diana & Graham Wood
  Georgian Craftsman CD WD (Preston) Susan Anderson; Linda & Ron Atchley; Pamela Barker; David Bond & Donald Furr; Marilyn Burke; Deborah & David Cooper; Joyce Cooper; Martha & Peter Dorland; Michelle & Jason Givens; Gayle Goodburn; Catherine Hartsfield; Marie & David Hopkins; Laurin Howard; Nancy Johnson; Cathy Lewis; Brenda & William Logan; Sara Martin; Mindy Mymudes & Keith Heidmann; Francie Nelson; Nancy Patton, Terry & Allen Patton; Sandra & Richard Robinson; Deborah & Richard Rogstad; Sarah & Peter Smith; Lucille Stefanik; Linda & Joe Valentino; Anita Wheeler; Alex Whitman; Leslie Woodward
  Fargo’s Tobias Price of Troy UDX (Toby) Barbara Pettinos
  Regal Chattahoochee ESSC
  Lord Greystoke McCleod Patricia & Leigh Rassler
  Molly Dell King
  Boutzie Fester Sandra & Keith Christman
  Bert Albrecht Brenda, Tyler & Trevor Albrecht
  CH Autumnfire Golden Haze Mary Ann Stephenson
  Batman Kathy & Tarey Brown
Mindy Kathy & Tarey Brown
  Opus Aime Weniger
  CH Pawmarc’s Celebration (Gala) Pat Wilaby
  Dave Lorenz Cathy Lewis
  CH Minstrel’s Chunk O’Chocolate CD Katherine, Emily & Randall Bitner
  Nadine Isaacs John Isaacs
  Roger Isaacs John Isaacs
   
2000    
Cascadian’s Mad About You (Maddie) Donna St John & Ed Wargo
  Lady Katherine of Berkley (Katie) Donna See & Larry Hilden
  Georgian Craftsman CD WD (Preston) Larry Schwartz
  Betty Simkins Bluegrass ESSA
  Dr Fay Werner Bluegrass ESSA
  Virginia Dameron Bluegrass ESSA
  FC AFC Raintree’s Sassy Lady (Sassy) Debra & Thomas Schoene
  Sargeant Buddy Pride SH Debra & Thomas Schoene
  Dennis Henkelman Cocker Spaniel FTC
  Marah Bolden Julie & Tim Damgaard; Susan Hix; Bernice Klatt; Evelyn & Wayne Lant; Barbara Lauer; Wendy & Elroy Melvin; Alice Rendall
  U-CDX Strange Quark UD TD OA NAJ CGC (Quark) Florence & John Dick
  Salem Nicole Ehmann
   
2001    
Judy Wiertel Eastern ESSC
  Marah Bolden Mark Mayer; Wendy & Elroy Melvin; Henriette Schmidt
  U-CDX Strange Quark UD TD OA NAJ CGC (Quark) Susanne & John Follett; Katherine & Allan Ghelerter; Kathleen Gilliland; Hurbin Ingles; Carole & Gary Neifert; Nancy Rapaport; Carol & Jeffrey Sutphin; Linda & Joe Valentino; Elizabeth Winings
  U-CDX Sulo’s Southern UDX TD CGC (Star) Florence & John Dick
  CH Telltale Luv of Vanity Fair CDX TDX Betty & Larry Schwartz
  Fred Gasow Oakland County Kennel Club
  Birchwood “Kids” Rob Sataloe
  Peter Shimmin Sally Allen; Cynthia Benton; Gay Bunnell; Nancy Burger; Hazel Giles; Joann Hartwig; Linda Luele; Mary & Vincent Kelley; Virginia Klein; Norma Krystek; Donna Larson; Julie Murrian; Francie Nelson; Eva Scanlan; Gail Schuljan; Elizabeth Shimmin; Mildred & Robert Shimmin; Sandy Simpson; Adele Smith; Judy Vanderlip; Dayna Weber; Ron & Jean Young 
  Jasper Amy & Brandon Rogers
  ESRA Suzanne Bell-Dilts
  U-UD Chartwell’s The Sky Is Gray UD Carol Getty
  Obie Pat Harrington
  Debrec In Your Dreams (Charlie) Debra & Richard Cooper
  CH Pawmarc’s Celebration (Gala) Pat Wilaby
  CH Pawmarc’s City Lights (Kieffer) Pat Wilaby
  Aggie Benedict Corey Benedict & Brent Humphrey
  Gracie & Jessie Susan & Peter Campbell
  Lora Compton Dell King
  Gleneagle’s As You Like It (Tara) Dell King
  MAESSR Monica LaPolt & Jack Walgreen
   
2002    
Lora Compton Dell King; Puget Sound ESSA
  Peter Shimmin Wendy Bessemer; Charlene Biebauer; April Harry
  James O’Brien EDDC of Michigan; Alice Horter; Mona & Jim Irvine
  Raintree’s Beddgelert’s Take SH Cathy Lewis & Dean Reinke
  Quail Lane’s RL English Leather CDX MH Minter Vet Clinic
  Jan Flagg & ESRA Marge Silverthorne
  Gleneagle’s As You Like It (Tara) Dell King
  Dancer Town & Country Dog Training Club
  Lindy Francie Nelson
  Holiday’s Man O’War (General) Linda & Larry Schuster
  Yodels Francie Nelson
  CH Pembroke Perfect Melody (Tunie) Francie Nelson
  Melvin Daniel Bobbie Daniel; Willamette Valley ESSA
  Jaeger & Nickel Donna & Jay Conway
  CH Berwick’s Secret Look Sara Martin
  CH Pawmarc’s City Lights (Kieffer) Janet & Mike Warner
  CH Jester’s Soaring Above Lynda O’Connor
  FC AFC CFC Tridon Orion Ms American Pie Amy & Brandon Rogers
  Freckles Katherine & Edward Mansfield
  Don Cande Bobbie & Kurt Hackbarth
  Henriette Schmidt & WESSA Members Bobbie & Kurt Hackbarth
     
2003    
  Harry Henriques Marie & Jerry Andersen; Judy & Bill Anderson; Lynda & Bob Beauchamp; Pat & Don Bramwell; Linda & Jeff Budde; Carol & Don Callahan; Randy Capsel; Janet Christensen; Cheryl Clark; Nancy & EL Cowley; ESSC of San Fernando Valley; Marilyn Faust; Ruth & Vergil Ferm; Linda & David Fong; Bev & Ron Haag; Julie Hogan; Marie & David Hopkins; Cathy & Bob Iverson; Nob Jamnick; Joyce & Andrew Johnson; Sandra Jones-Schnauble; Karen Lee; Joanna & Houghton Lewis; Sally Maxwell; Mark Mayer; Susan Myers & Robert Biedermann; Francie Nelson; Marti Nickoli; Charlene O’Connell; Debbie & Jeff Peck; Rheva & Edd Roggenkamp; Betty & Larry Schwartz; Nancy Siver; Cheryl & Jerry Sligar; Lisa & Alan Strauss; Jan & Gary Sturm; Bernard & Donna Thompson; Lynn Winchester; Leslie Woodward
  Francie Nelson Frances S & Russell Nelson
  Ivanhoe Country Kennels Karen & William Cosgrove
  CH Amber Hills Cinnamon Stick (Gina) Linda & Larry Schuster
  CH Ridgewyn Cross River Derby (Tracker) Gay Bunnell
  Spring Pond’s Forget-Me-Not Gayle Holmen
  Janet Hoehnen Nancy Johnson
  A/C CH Eldamar Vinehill Stil Breezn CD OA OAJ TDI (Breezer) BA & John Breeze; Julie & Tim Damgaard; Jacquie & Troy Dean; Barb & Jim DiGiovanni; Mary Frisch; Shirley Hartford; Sarah & Peter Kraft; Jo Magney; Cynthia & Gary Myhre; Julie & Brion Roberts; Patricia & Tracy Salzwedel; Ann Sunderman
  CH Springwest Mr Bo Jangles Linda & Larry Schuster
  Loren Rossiter Wisconsin ESSA
  A/C CH Chuzzlewit’s Editorial Frances S & Russell Nelson
  Don O’Connell Charlene O’Connell
  Katie Francie Nelson
  Julie Roberts Francie Nelson
  CH Wil-Orion’s Unforgettable CD (Wilma) Linda & Larry Schuster
  Miss Z Francie Nelson
  CH Eldamar’s Wil-Orion Daystar (Kayla) Francie Nelson
Andy & Mary Carey Donna & Bernard Thompson
  Molly “Feemster” Jerry & Janet Feemster; The Bay Team
     
2004    
  Harry Henriques Paul Bancroft; Harvey Curran; John Kaul Greene; Karen Koopman; Margaret & James Chapin; Marna Fullerton; Charolotte & David Look; Mary & Sam Stowell; Sidney Whelan
  Mrs Aida Angel Anita Wheeler
  CH Keswicke Gadabout Grandee JH WD NA (Grandee) Eastern ESSC
  Jackson Sara Martin
  Paul Black Brandon Rogers
  Harold Hibbits Sooner State KC
  Dice Laura & Jeff Barlow; Kerry Boisvert; Linda Caveney; Colleen & William Chaffee; Lisa & Mitchell Thorson; Deborah Watrous
  Dickens Francie Nelson
     
2005    
  Harry Henriques Sidney Whelan
  CH Kessicke Gadabout Grandee JH WD NA (Grandee) Carol Callahan
  Peter Shimmin April Harry
  Alice Horter Mona Irvine
  Bobbi Daniel Beacon Hill Library
  Vern Johnson Marti Nickoli
  Joyce Movesian Lorraine Gunter; Nancy Irwin; Jefferson County Kennel Club of MO; Mary & Kevin Kohne; LBH Group; Margaret Mekler; Nancy Ranson; Sandra Roland; Sharon Winget; Diane Winter
  Masey, Ozzie, Archie, Molly David Merkel
  Walter James Rawlings
     
2006    
  Harry Henriques Sidney Whelan
  CH Wil-Orion’s Elite Force OA Laurie & Dick Green
  Vern Johnson Betty & Larry Schwartz
  Drumbeat Dynamic Rhythm (Dyna) Snake River Springer Spaniel Club
  CH Tiffany’s Image Is Everything (Opal) Karen Bolt
  Cindy Wheeler All Animal Eye Clinic; Merry Berglund; Irene Brett; Nancy Bromberg; Noreen Cartwright; Clumber Spaniel Club of America; Johanne & Richard Dixon; Zana & Phyllis Easton; EESSC; ESS Club of Canada; ESSC of Michigan; Kellie Fitzgerald; Julie Foster; Arther Gutgesell & Family; Christine & William Hartmann; Ingham County Kennel Club; Mona Irvine; Margaret Joerin & Butch & Kay Ruby; Kent Kennel Club; Ruth Laatsch; Lorrie Carlton & Lawrence Letsche; Kathy Lorentzen; MAESSR; Michigan Vet Specialties; Francie Nelson; Photos by Susan & Lennah; Katherine & Adelard Raby; Patricia Robinson O’Handley; Rose, Sue & Barb Steward; John & Jake Sarzynski; Gretchen Schmidt; Betty & Larry Schwartz; Col & Mrs Gary Spinks; Susan Still; Steve Ward; Anette & Richard Weiser; Judie & Larry Weisman; Barbara Williams
  Wil-Orion’s Obsession OA NA NAP NJP RN CGC TDI (Tyler) Jill Shirley
  Sam & Molly B Wendy Melvin
  Jim Lightfoot Marie & David Hopkins
  A Casey’s Fine Irish Wine (Meade) Barbara Casey
  Holiday’s Dream Boy Margaret Mignatti
  CH Minstrel’s Constant Craving Maura Constantine
  CH Wil Orion’s Unforgettable CD Linda & Larry Schuster
  CH Felicity’s Diamond Jim CD RN (James) Terry Patton
  Linda Fong Susan Lutz
  Joan Peterson Henriette Schmidt
   
2007    
Laurie Green Franceen & Stanley Ages; Lynn & Burton Mass
  Jim Lightfoot Florence Giles
  Charlene French Judith & Russell Cary; Barbara Fenner
  Vern Johnson April & Mike Leonetti; Lori & Bob Nieto
  Peggy Johnson Michele Rancilio; Aime Weniger
  Anita Wheeler Karen Foster; Dorothy Gatford; Lori & Bob Nieto
  Kathie Errera Mattaponi Kennel Club
  Robert Burgart Carol Fallon; Nancy Hoff; Kathleen Talbot; Paula & Emil Tytlar; Michelle Walsh; FM Wunder
  Linda, David & Julie Fong Sandy Furukawa; Rebecca & Reza Jenab
  Crickett Redmond & Jack Kerrabrock Nancy Cowley
  ESS On-Line Magazine Nancy Albert; Daniel Duthie; Audrey & Alvin Eng; Beth & Bill Fink; Roxanne Flores; Ken Goodhue-McWilliams; Rhonda Groves; April Harry; Janee & Dave Kemp; Amy Nagel; Patty Salzwedel; Jan Sturm
  Cindy Wheeler IESSC; Lisa & Alan Strauss
  CH Wil-Orion’s Unforgettable CD (Wilma) Linda & Larry Schuster
  Zamon Marjorie Stambaugh
  Eldamar’s Vinehill MacKenzie BA & Jack Breese
  Abner, Sarah, Zachary, Jeb & Ben Linda & David Marsh
  Holiday’s Dream Boy (Maxwell) Margaret Magnatti
  Cascadian’s Zackly Right (Zack) Marie & Jerry Anderson
  Jay & Gloria Picking Roberta Lewis
  Lexi Roberta Lewis
  My Shadow’s Smoke & Mirrors Fran Nemet
  Dixie & Phoebe Cheryl & Richard Geisler
   
2008    
Randy Capsel Kennel Club of Yorkville
  Henriette Schmidt Brenda & Doug Bateman
  Harry Henriques Bev & Ron Haag
  Sam Cox Marti Congleton; Roberta Harding; Laurin Howard; Cheryl Jones; Joy & Michael Kennedy; Janet Olson; Tychea Stantz
  Cascadian’s Zackly Right (Zack) Carol & Don Callahan
  Donahan’s Shadow of Skeeter CD CGC (Daesha) Carol & Don Callahan
  Karen Lesley Sarah Congleton
  Leslie Woodward Sarah Congleton
  Perky Royal Maggie Margaret Mignatti
  Daisy Lilly Marie & Jerry Anderson; Puget Sound ESSA
  CH Donahan’s Designer Label (Calvin) Judy & Kevin Griffith; Barbara Pettinos
  Cindy Wheeler Wild Rose ESSA of Alberta
  Golden’s Double Dutch Touch (Skipper) Dell King
  Silverhill To The Moon Alice (Scout) Cynthia Benton
  CH Wil-Orion’s Unforgettable CD (Wilma) Linda & Larry Schuster
  Amber Hill Here Comes My Son (Larry) Linda & Larry Schuster
  Chartwell’s Rainmaker Susan & Peter Cambell
  Hillcrest Namtn Kocr Colours (Colours) Henriette Schmidt
   
2009    
Mary Johnson Sharon Bunyard; Helen & Robert Burns; Carol & Don Callahan; Susan Cone; Dallas Fort Worth Dachshund Club; Dalmatian Club of North Texas; Carolyn & Cliff Edwards; Martha Edwards; Helen & John Elliott; ESSFTA; Fort Worth Kennel Club; Florence & Tommy Giles; Julie Hogan; Marie & David Hopkins; Linda & Gordon Lorig; Phyllis Marcus; Dick Meisch; Caron Nicklas; Marti Nickoli; Obedience Club of Wichita Falls; Pawsitive Agility Working School; Kelly Priestley; David Reeve; Amy & Brandon Rogers; Henriette Schmidt; Lynn Tripp; Aime Weniger
  Daisy Lilley Kelly Priestley
  Hillcrest Namtn Kocr Colours (Colours) Carol & Don Callahan
  Misko’s Renaissance Man (Kermit) Carol & Don Callahan
  Jason Green George Adams; Eleanor, Joyce & Charles Connors; Janelle, Patricia & Steven Cutler; Deborah Eliason; Elizabeth & Wayne Essel; Laura & Marc Finkelstein; Hadley Ford; Sarah & Bob Lightfoot; Elsie & Bob MacDonald; Irene & Frank Mackinson; Elena & Christopher Meile; Richard Moore; New Jersey Spaniel Field Trial Club; Northern Colorado ESSC; Deborah & Stanley Olszewski; PEI & Scotia Springer Clubs; Holly & Patrick Perry; Mhari & Gary Peschel; Pratt & Whitney; Karen & John Rabuse; Mechan Rabuse; Pete Rainey; Amy & Brandon Rogers; Francis & Kevin Rogers; Katherine & Frank Russo; Debby & Tom Schoene; Theresa Schroeder; Erica & Steven Segarra; nancy & John Sheehan; Southeast Texas ESSC; Springer Spaniel Club of Central Kansas; The Kuttery; Cindy & Andre Trudel; William Willett
  Jim Lightfoot ESSFTA; Sportsmen’s Spaniel Club of Calumet
  Dave Broderick Betsy Baird; Carol & Don Callahan; Laureen Camisi; Kathy Chiarella & Char Breez; Easton Cardiovascular Associates; ESSFTA; Lucille & Andrew Gill; Holly & Walter Huff; Marilou & George McCloskey; Morris Hills Dog Training Club; Barbara Pettinos; Sara & Ronald Steele; Margaret & Robert Swistack
  Bill & Gerry Tracz Deborah & Steven Straw
Russ Nelson Joan Beck; Fran Sunseri & Carl Blaine; BA & Jack Breese; Jean Dockendorf; Sandy Henriques; Jo Magney & Dave George; Maryevelyn Monty; Francie Nelson; Marti Nickoli; Julie & Brion Roberts; Ann Sunderman; Twin Cities Voyageur ESSA; Tekla & Darwin Viker
  CH Wil-Orion’s Unforgettable CD (Wilma) Linda & Larry Schuster
  Amber Hill Here Comes My Son (Larry) Linda & Larry Schuster
  Highlander’s Upland Scout Amy & Brandon Rogers
   
2010    
Bobbie Hackbarth Bernice Klatt
  David Broderick Henriette Schmidt
  Mary Johnson Larry & Betty Schwartz
  Russ Nelson Larry & Betty Schwartz
  Ron Young Larry & Betty Schwartz
  Ch Alynn’s Ambassador VCD2 VS UD SH MX MXJ TD WDX CGC (Smokey) Peggy & Harvey Aulgur; Lynn Winchester
  Oliver Aulguar Peggy & Harvey Aulgur; Lynn Winchester
  Jim Anderson Francie Nelson
  Jason Green Hadley & Mary Ford
  Ellie Bergmann Wendy & Elroy Melvin
  Mystique’s Lite Up The Night Barbara Pettinos
  CH Sapphires Power Play Laureen Camisi
  Olivia Mary & Ed Mansfield
  Bailey Bayer Roger Krieger
   
2011    
Georgian Trade Secret JH NA OAJ NAP NJP WDX (Denbigh) Karen Foster
  CH Felicity’s Diamond Jim CD RA (James) ESSFTA; Marie & David Hopkins; Marti Nickoli; The Springer Showcase
  NFC FC AFC G & D Prince Edward (Ed) Joanne & Don Mock; Marti Nickoli
  CH Sapphires Power Play (Eric) Laureen Camisi
  Donna Thompson Kimberly Bolster
  Donna Thompson’s Spree Donna & Bernard Thompson
  Georgian Personal Best CD RN SH WDX (Rugby) Karen Foster
  Jack Breese BA Breese
  CH Wil-Orion’s Independence Day (Emily) Mary McDonald
  CH Silverbow’s Casino Casanova CD RA CGC AX AXJ The Springer Showcase
  Donahan’s Designer Jeans CD (Jeanie) Barbara Pettinos
  Donahan’s Fair Games CD (Jordan) Barbara Pettinos
  Wayne Lant Henriette Schmidt
   
2012    
A/C CH Canarch Dark Passage CD (Dash) Francie Nelson
  Ch Lenlear Webmaster CD RN Karen Foster
  Jason Green Central Connecticut Spaniel Club; Mary & Hadley Ford
  Judith Steve Barbara Aiken-Calhoun; Lori Carver; Diane Cuneo; Eastern ESSC; Fabtech Carpet; Pioneer Valley Kennel Club; Martha Porteus; Henriette Schmidt; Margaret & James Vohr
  Ken Goodhue McWilliams Carol Rushing; Rita & Tony Vasquez
  Georgian Craftsman CD WD (Preston), Georgian True Measure (Tucker), Georgian Best Indication WDX (Weaver) & Troy Karen Foster
  Sherman Wolf Anonymous
  CH Tri-Ste’s Dusted With Gold II (Dusty) Carol & Don Callahan; Kelly Priestley
  Oliver Aulgur Oliver Aulgur
  CH Felicity’s Diamond Jim CD RA (James) Lesley West
  Walter Berd ESSFTA
   
2013    
Corrados Maximum Pinach CDX (Simon) Roseanne & Dino Gadaleta
  FC Melchris Rapid Transit (Bart) Marti Nickoli; Sharon Vannucchi
  CH Monarch’s Golden Rule Dell King
  Aurula’s Ruskin Karen & William Michaelson
  Dixie, Curly, Phobe, Rosie Cheryl Geisler
  Red Oak Huxley Jim Duggan Jon Huther
  Judith Steve Anonymous; Barbara Aiken
  Calvdale Felon Liz Pike; Kelly Priestley
  MACH 5 Triasic’s A Girl’s Best Friend MXF TQX (Diamond) Keystone ESSC
  Lia Susan Armstrong
  Riley Jane & Francis Vaupel
  Toby Aime Kennedy-Weniger
  Ch Telltale Eclipse Beth Fink
  Pinebend’s KoCreek Rascal & Pride & Joy’s Juno Rebecca Stanevich
  David Brattin Willamette Valley ESSA
  Keswicke Wind Dance TD SH AX AXJ OF (Dancer) Karen Foster
   
2014    
FC Melchris Rapid Transit (Bart) Sharon Vannucchi
  Graham Cheryl DeMarkis, Karen Foster,
  GCH Delsnjl’s Aspen Full Reflection (Hunter) Liz & Chris Pike
  A/C CH Fairhaven’s Woods of Autumn Kelly Priestley
  Monarch’s Simple Gift Dell King
  CH Synergenic Sprinkles On Top CD (Tawney) Gail & Ron Chapman
  Arthur Schantz Eastern ESSA, Margaret Magnatti, Karen Scheiner
  Evie Lant Tracey Johnson
  James Irvine Virginia Bachteal, Mary & Ernest Spahia-Carducci, Irene Louise & Thomas Chance, CSHQA, Karen Foster, Rebecca Jacobi, Michigan Association for Pure Bred Dogs, Rosemary Ratuszny, Sharon & Herbert Reister, St Andrew’s Society of Detroit, Cathy & Frank Vankempen, Deborah & Allen Wilson
  Jason Green Keystone ESSC, Mary & Hadley Ford
  Linda McKenzie Linda LeClair, Frances Nelson
  Sally Wattenberger Dawn Wuerl
  Just My Balliwick (Bailey) Carol & Don Callahan, Cathy & Ken English
  Mary Paarszewski Greta Dalrymple
  Donna Giddens Don Giddens
  Jolie Patsy Millet
  Donahan’s Gabriel Izodore CD CGC TDI Carol & Don Callahan
  Donahan’s Domino Designer Carol & Don Callahan
  Judith Aiken Barbara Aiken
  CH CrownRoyal Teater Totter (Teater) Laurie Green
  CH Felicity’s Rendition Guardian Angel (Kevin) Marti Nickoli
  CH Aspen-Lace Impressive Bigg Shot (Biggs) Liz & Chris Pike
  Terri & Bill Hallman Claire & Ernest Bergstrom, Mary Bergstrom, Kelly Lyman
  IESSC David Swank